HISTORIE

Na podzim roku 1978 vzniká v útrobách dřevěné stavby Svazarmu a chvílemi v restauraci Jalta v Kladně Rozdělově skupina ANOPHELES.
Jsou u toho:JIŘÍ "PINDA" PIDRMAN - BASA, ZPĚV
PAVEL VOLF - BICÍ
LUBOŠ FORMÁNEK - KYTARA, ZPĚV
JIŘÍ VÝRAVSKÝ - KYTARA, ZPĚV
Dále s námi v této době spolupracuje Hynek Kos a Jiří Kurýl - jako technici. Lubošův otec - jako textař, a mnozí další (duševně i děvčata).

První hity, jako:

RYCHLÝ VŮZ
KOMÁŘÍ REJ
DIGITÁL
NADÝCHEJ SE SLUNCE
PLUJEME NA JEDNÉ LODI (HRAJE SE DODNES)

slyší návštěvníci taneční zábavy v restauraci U Konvalinků v Rozdělově na počátku roku 1979. Úplně první vystoupení mimo tzv. Svazarm však bylo ještě na konci roku 1978 v tělocvičně bývalé střední ekonomické školy a internátu v Kladně. Jak šel čas, měnilo se obsazení skupiny a v jednom případě i název. "Rudé kebule" zakázaly název Anopheles (Anopheles je komár přenášející malárii). Prý si musíme najít jiný ČESKÝ název skupiny. Našli jsme si vyloženě "STAROČESKÝ - LASER". Byl nám povolen. Pro současnou mladou generaci důkaz, jaké "kapacity" ovládaly kulturu.
Někteří hráči skupiny, které nelze neuveřejnit :

Petr Jun - basa

Pavel Jirkovský - bicí
Míra Janoušek - bicí
Míra Marek - kytara
Milan Hošek - zpěv
Standa Lackun - zpěv
Standa Seidl - technika
Katka Kučerová - zpěv
Venca Vokurka - klávesy
Zdeněk Otcovský - klávesy


Některé skladby pro oživení paměti našich fandů:
Zpověď slepce -- Autodrom -- Quo Vadis -- Rumový Joe -- Tlupa Krabů -- Soda -- Jen Rock -- Krušovický čaj -- Nejsme blázni -- Neměj strach -- Lucifer -- Dej nám piva víc -- Metalová lady -- Hlava -- Ve znamení ďábla -- Dotyky touhy